Alfa Romeo’nun yeni modeli MİLANO beğeni topladı: Türkiye için tarih verildi


HİBRİT VE ELEKTRİKLİ VERSİYONLAR

Şirketten yapılan açıklamada modelin elektrikli ve hibrit versiyonlara sahip olduğu belirtildi.

BOYUTLARI

400 litre bagaj hacmini sahip araç 4,17 m’lik uzunluk, 1,79 m’lik genişlik ve 1,5 m’lik yüksekliğe sahip.

TASARIMI

Milano’nun tasarım ayrıntıları arasında kısa ön-arka çıkıntılar, kaslı çamurluklar, ikonik “kesik kuyruk”, 3+3 full led matrix farlar yer alıyor

Alfa Romeo’nun yeni modeli MİLANO, araçla ilgili verilerin ve sürüş teknolojileri ayarlarının takip edildiği tamamen dijital 10,25 inç TFT ekrana sahip. Gösterge panelinde ise sürücüye doğru açı verilmiş 10,25 inç’lik dokunmatik ekran yer alıyor. Tasarımcılar havalandırma ızgaralarını quadrifoglio (dört yapraklı yonca) şeklinde tasarlamış.

MİLANO’da “Dynamic” mod, “Natural” mod (günlük), “Advanced Efficiency” (enerji verimliliği için) gibi sürüş modları bulunuyor. Bununla birlikte Q4 hibrit versiyonuna özel olarak düşük yol tutuş koşulları için dördüncü bir sürüş modu olarak “Q4” yer alıyor.

Alfa Romeo MİLANO elektrikli ve hibrit versiyonlarla birlikte farklı tercihlere sahip müşterilere hitap etmeyi hedefliyor. Açıklamaya göre modelin tamamen elektrikli versiyonu MILANO ELETTRICA, 410 kilometreyi aşan menzil sunacak ve hızlı şarj istasyonlarında 30 dakikadan daha kısa sürede şarj edilebilecek.

HİBRİT VERSİYON
MILANO’nun hibrit versiyonu olan IBRIDA ise 136 beygirlik 48-V Hibrit VGT (Değişken Geometrili Turbo) motor, FWD önden çift çekişli güç aktarım sistemi ve Q4 dört tekerlek çekiş özelliklerine sahip olacak.

TÜRKİYE’DE NE ZAMAN GELECEK?
MILANO, Türkiye’de mayıs ayı iitibarıyla markanın online satış kanalı üzerinden ön satışa başlayacak. Teslimatlar ise eylül ayından itibarıyla gerçekleştirilecek.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir